Elk jaar ga ik naar de Foyer de Charité van Marthe Robin in Thorn voor een 6-daagse retraite in stilte. Een week waarin je wordt uitgenodigd om binnen te gaan in het hart van het christelijk geloof. Door te luisteren naar het Woord van God en in stilte open willen zijn voor het werken van de Heilige Geest. Dit jaar was het thema van de retraite: “Wat maakt mij tot leerling van Jezus?” Een belangrijke vraag en zeker in deze tijd actueel. In de stilte mocht ik nadenken over mijn eigen leerlingschap van Jezus en ik kwam tot een aantal gedachten. Wil ik leerling zijn van Jezus, dan is het belangrijk om zijn woord te lezen dat staat in de Bijbel. Nadenken over Gods woord. Hij spreekt in Zijn woord ieder van ons persoonlijk aan. Wij mogen als leerling deelnemen aan de Eucharistie door de heilige mis actief mee te vieren. Sommigen van ons doen dat op een bijzondere manier, als misdienaar, acoliet of lector. Maar we kunnen ons leerlingschap van Jezus ook laten zien in onze dagelijkse bezigheden, thuis of op het werk. Dit doen we dan door ons spreken en onze levenshouding. Wij mogen anderen enthousiast maken om Jezus beter te leren kennen. Misschien willen zij dan ook leerling worden van Jezus. In onze parochie werken we aan ons leerling van Jezus zijn. Dat doen we onder andere met kinderen, jongeren en ouders in het Johannes 2.3 familiepastoraat om samen op een laagdrempelige manier Jezus beter te leren kennen. We beginnen met het vieren van de heilige mis. En daarna geven we in 4 leeftijdsgroepen voor kinderen en 1 groep voor volwassenen in korte bijeenkomsten uitleg over een Bijbeltekst die we lezen. Maar we doen ook dingen zoals een leuke puzzel maken, knutselen of kleuren en het zingen van liedjes. Bent u nieuwsgierig geworden, kom dan een keertje meedoen. We hebben elke 2e zondag van de maand een Johannes 2.3 en iedereen is van harte welkom. En wie weet steekt u hiervan ook nog iets op!

Diaken Ton.