We merken denk ik allemaal in ons dagelijks leven hoe het leven ons kan verlammen. Er is zoveel bezig in de wereld in het groot maar ook in onze eigen kleine wereld. Er is veel bij wat het donker kan maken en ons de moed kan ontnemen om verder te gaan. We kunnen er lamlendig van worden. Denk ook aan de toenemende hardheid en onverschilligheid in onze samenleving. De oorlogen die ons dagelijks bezig houden en doen huiveren. Maar laten wij ons niet ontmoedigen. Jezus is gekomen opdat wij zouden beseffen dat Hij als de verrezen Heer in alle situaties van het leven aanwezig is en dat wij met Hem stappen kunnen zetten die zonder Hem niet mogelijk zouden zijn. Hij ziet onze moeilijkheden en datgene wat ons verlamt. Maar zijn liefde, de kracht van zijn troostende, barmhartige en genezende aanwezigheid is altijd groter, Hij zegt tegen ons: vat moed, geef niet op. Ik ben bij je en daarom: sta op! Draag een positief toekomstbeeld met je mee en weet dat er altijd  een doorgang mogelijk is.  Jezus leeft, Hij leeft voor ieder van ons en dat als een doorgang , telkens opnieuw, van dood naar vernieuwd leven. Dat Hij dit in ieder van ons mag bewerken.

Pastoor Godfried B.M. Looijaard