‘De man in het wit’ is beeldbepalend voor de Rooms-Katholieke Kerk. Maar ook een paus is maar een mens, al is hij dan de plaatsbekleder van Christus op aarde. Het ene pausschap is vaak een ‘correctie’ op het andere, vanwege de veranderende noden in Kerk en wereld bijvoorbeeld.

Het is geen eenvoudige taak, dat pausschap, voor een mens met zijn eigen kwaliteiten, maar ook met beperkingen en persoonlijke nukken. Dan is het mooi om te zien hoe God door mensen werkt. Soms dankzij, soms ondanks, maar we mogen er altijd op vertrouwen dat Hij recht schrijft met kromme lijnen.

David van Dijk, pastoor van Reusel, neemt ons mee door de boeiende geschiedenis van de pausen, van Pius IX tot en met Benedictus XVI.

Schrijf u in!
Lezing Over pausen – David van Dijk
woensdag 6 april

Johannes verdiept is het verdiepingsprogramma van onze parochie.
Elke eerste woensdag van de maand is er een lezing.
Inloop 19.45 uur; start 20.00 uur; einde 21.30 uur.
Parochiezaal Berkel, Sint Willibrordstraat 1.
Aanmelden is gewenst via dit formulier.
Vrijwillige bijdrage; richtbedrag lezing €10,-